Pořízení psa s PP

Proč pes s PP?

    Proč mám dávat o několik tisíc víc? Proč PP, když nechci chodit na výstavy? Zaručí mi PP zdraví? Nejsou psi s PP zdegenerovaní?

    Pokud se ptáte na tyto otázky, je todle článek přesně pro Vás. Takže vlastně proč? V první řadě musím říct, že dříve jsem si myslela, že PP je na výstavy a je to drahý cár papíru. Ovšem stačilo pár článků a nyní bych si již psa bez PP nepořídila. Nemyslím si, že pes bez PP je bezcenný, pouze to, že by neměl mít potomky. Útulky už jsou jimi přeplněné a psa s PP mezi nimi najdete opravdu jen vyjímečně.

První si povíme co že to vlastně PP je. PP je průkaz původu, nic víc, nic míň. Najdete v něm předky svého psa, jejich zdravotní a bonitační výsledky. Víte, že rodiče splnili podmínky chovnosti a neměli vady vylučující z chovu.

    Vylučujícími vadami u Československého vlčáka je například dysplazie kloubů, špatná povaha atd. Tudíž ani psa bez PP po rodičích s PP nekupujte!! Nebyli uchovnění např. z důvodu vylučující vady a nebo majitel byl šetřílek a nechtěl dát peníze za uchovnění. Jak tedy víte, že nešetřil na vašem štěněti?

d8a3044d34_83944540_o2

Vypíšu pár šílených mýtů, které rádi používaji rádoby chovatele psů bez PP.

–  ,,Fena musí mít alespoň 1x za život štěňata, aby byla zdravá a proto naše Julča má miminka´´ Ne, ne a ne. Fena nemusí mít štěňata, copak žena musí mít dítě, aby neměla rakovinu?  Už jenom z logiky věci je to absolutní nesmysl. Ze zdravotního hlediska to feně v ničem nepomůže, naopak některé může spíše ublížit.

,,Tychle štěňata byla nadpočetná a proto nemají PP´´ Nesmysl. Todle platilo za minulého století, dnes to tak již opravdu není. Průkaz původu dostane každé štěně, je to jeho rodokmen. I když bude fialové s puntíkama dostane PP.

,,Nestihli sme uchovnit a tak nemají PP´´ Nestihli? Tak proč fenku nakryli? Nemohli počkat do dalšího háraní aby byla uchovněná? Jistě že mohli počkat. Ale oni ani neměli zájem čekat, natož uchovňovat.

,,Psi s PP jsou zdegenerovaní´´  Proč by měli být? Není spíš zdegenerovaný pes bez PP, u kterého mohl krýt fenku její dědeček, protože vlastně ani nikdo nevím že to její dědeček je? Není spíše zdegenerovaný pes bez PP , když jeho rodiče neměli žádná vyšetření? Strašně protiřečící je, když napíšou množitelé do inzerátu ,,po rodičích s PP´´ Takže vlasně použili podle nich zdegenerované psy a nejednou je to dobře?

,,Se psem s PP musíte chodit na výstavy´´ Nemusíte. Pes  s PP Vás k ničemu nezavazuje.

,, Já dávám štěňátka už v 5 týdnech aby si lépe zvykaly na novou rodinu´´ Ze zákona smí štěně odejít od matky ve 49. dnu, což je 7 týdnů. Dávat štěně dříve je tudíž nezákoné a pro štěně ničím výhodné, spíše naopak. Štěně se od matky a sourozenů učí, jak to chodí ve smečce. To, co dokáže štěně naučit matka, vy nedokážete.

Když máš štěně PP…

 • U psa s průkazem původu, což je vlastně jeho rodokmen, znáte jeho předky.
 • Do chovu se dostanou psi zdraví, psi kteří mají exteriér a povahu dle standartu. PP Vám nezaručí, že pes bude po celou dobu svého života zdraví, to ani nelze. Ale víte, že si kupujete to co chcete, že určitě nebude v 7 letech tahat nohy za sebou, protože mu ochrnou z důvodu, že jeho rodiče nebyli testovaní na myelopatii.
 • Kdykoliv si rozmyslíte, že byste chtěli mít štěňátka po Vaší feně, uchovníte jí a máte je. Většina chovatelů Vám pomůže a odchováte vrh na jejich CHS.
 • Když se rozhodnete jít na výstavu, prostě půjdete.
 • Víte, že vaše štěně vyroste tak jak má, protože jeho máma nebyla malinká, ale měla standartní výšku.
 • Můžete říkat, že máte doma ČSV, ti bez PP to říct nemůžou. Mají doma drahého voříška, jelikož jeho babička mohla být Sibiřský husky a nikdo nedokáže že ne.
 • Když bude promlém s Vaším psem máte se na koho obrátit, máte svého chovatele. Navíc komunita lidí kolem ČSV není obrovská jako třeba u Nemeckých ovčáků, všichni o sobě navzájem vědí a tudíž když se cokoliv stane, většina lidí je Vám ochotna pomoci.

    Někteří lidé množí z důvodu neinformovanosti. Malý příklad: Pán nechal nakrýt svojí border kolii, kolíí svého známého, oba dva velmi pěkní psi. Štěňta se narodila a vše vypadalo dobře, ale veterinář zjistil, že všechny 4 štěňata jsou slepá a hluchá. Jak to? Fenka byla barevné mutace, na kterou se musí použít jiná, nikoliv však stejná barevná mutace. Pán to netušil, omlouvá ho ale jeho neznalost? Co teď se čtyřmi slepými a hluchými štěňaty. Úsudek si udělejte sami 😉  Netvrdím, že někteří chovatele nedělají prasárny například až moc vrhů na jedné feně, ale většinou se pohybují v mezích zákona. Množitelé psů bez PP ale ne.  Vyberte si jakoukoliv chovatelskou stanici, jděte je navštívit, koukněte se na rodiče, rozhodně to není trapné. Kupujete si společníka na 10 – 15 let.

Pokud nemáte na psa s PP dostatek finací teď, šetřete. Někteří chovatelé nabízejí i možnost koupit psa na splátky. Ovšem zvažte pokud budete splácet, zda Vám zůstane dost peněz na kvalitní krmivo a nebo případné veterinární výdaje.Další možnost je pořídit si  psa z útullku, bude Vám za domov jistě vděčný.  V žádné případě ale nepodporujte množitele bez PP, nedělají to pro psy, ale pro zisk. Že to u nich doma nevypadá jako množírna a psi jedí ze zlatých misek je neomlouvá.

Proč je pes s PP o tolik dražší než bez PP?

    Protože vše stojí peníze a kvalitní odchov stěňat je drahý. Co vše musí chovatel narozdíl od množitele zaplatit?

 1. Založit chovatelskou stanici
 2. Uchovnit Fenku – bonitace, RTG, DNA profil, testy na DM a DW
 3. Zaplatit krycího psa
 4. Zaplatit všechno papírování a dokumentaci ohledně štěňat
 5. Zaplatit kontrolu vrhu
 6. Očipovat, očkovat a odčervit štěňata + vystavit pasy (očkovací průkazy)
 7. Kvalitně je krmit a né jim nasypat Propesko.

Stránky o množení : www.nemnozdoma.cz a www.nemnozime.cz

,,Pokud nebude poptávka nebude ani nabídka. Nekupujte psa bez PP z lítosti´´

Pavla Bouzková, DiS., Martin Štěpánek

30 289 komentářů u „Pořízení psa s PP“

 1. Good day! I know this is kinda off topic
  but I’d figured I’d ask. Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog post or vice-versa?
  My site covers a lot of the same topics as yours and I
  think we could greatly benefit from each other. If you happen to
  be interested feel free to send me an email. I look forward to hearing from you!
  Terrific blog by the way!

 2. You should do it! I think “beauty” encompasses all of those things you mentioned. I also feel like a blog should have all the things you love and if fashion and home decor are 2 of your passions then for sure you should write about them!

 3. Hi! I could have sworn I’ve visited this blog before but after browsing
  through many of the articles I realized it’s new to me.
  Anyhow, I’m definitely pleased I found it and I’ll be bookmarking it and checking
  back frequently!

 4. 大文兄,見你D回應,我笑左喎,咁咪幾好,見你回得輕輕鬆鬆,瀟瀟灑灑,優優默默,仲叫我去念經,你真係好鬼底死,呢個爛GAG仔都幾爛都好笑。睇在你個爛GAG仔份上,好啦,就照你意思做,幫你多謝觀世音菩薩啦!多謝觀世音菩薩!多謝觀世音菩薩!多謝觀世音菩薩!

 5. Thank you for the post.I like your writing style and I’m trying to
  start a blog myself, I think I might read thru all your
  posts for some tips! Many thanks once more.

 6. OK i am a conservative republician and i dont even believe in global warmin. Mother nature is doing 98% of global warming and we are doing the other 2% so all those freaks that say that we caused global warming are wrong, i believe that we should do things like recycle but dont go to crazy, and they say that were running out of oil, well we still have enough oil for the next 100,000 years.

 7. It’s difficult to get well-informed people on this topic yet you sound
  like you know what you’re talking about! Thanks for this
  post. I totally agree with what you are saying. Keep us posted.

 8. Danke ^^Banzais hab ich alle (links unten im Raumteiler-Regal zu sehen). Dragonball hab ich noch nicht komplettiert, die vorhandenen Bände stehen etwas ungünstig hinter dem Fernseher ^^Mal sehen, vielleicht werde ich noch was dazu posten :3

 9. This is a great blog i must say, I usually i do not post
  comments on other sorts of blogs but would like to
  say that this post definitely compelled me to do so!

 10. Anon 4:22…I too find it hard to believe that if Breitbart knew something really big that many other people know it too. But I question the wisdom of trying to play it like a game to spring at the right moment. That strategy can backfire – just like it did on Breitbart himself. And connections to the Russians wouldn't surprise me one bit…if what Obama is doing isn't Marxist-Lenin communism what is it?

 11. Inflation seems to be a big buzz word right now. There is nothing inflationary about this environment. Sniglet has been right on for months…we are in a deflationary period that will under cut how our country operates. Short the dollar (UUP)…Obama will kill it. (because he has to) – Rate this comment: 0  0

 12. Hello! I could have sworn I’ve visited this web site before but after looking at a few of
  the articles I realized it’s new to me. Anyhow, I’m definitely delighted I stumbled upon it and I’ll be bookmarking
  it and checking back frequently!

 13. (iii) You are accountable for your work, so maintain a
  professional attitude while confronting your customers.
  This will give you sufficient time and exercise to brainstorm and make
  certain what you really are talking about is pertinent and what
  you would like to change in. To ensure that these folks will comprehend the message that
  you’re hoping to get across, write using their language and
  write while considering their amount of comprehension.

 14. This is such a healthy meal.. and dont we all need more of these in our diet.. i am beginning to bring more whole grains in my diet.. should see whether I can get my hands on some freekeh out here because this is such a good, simple weekday dinner dish.. ..

 15. I take pleasure in, cause I discovered exactly what I was taking a
  look for. You’ve ended my four day lengthy hunt! God Bless you
  man. Have a nice day. Bye

 16. Al menos para los cabroncetes que estamos sentados tras un monitor, estas aventurillas con la Feba (al igual que la movida de Pakistan) nos divierte…Claro que no tenemos que desarmar la moto ni empujarla en los cielos de Asia, eso lo dejamos para nuestro heroe jeje.Pensar que en algunas horas vamos a estar tan cerca, tu en Phnom Penh y yo en Ho Chi Ming. Haber tramitado una visa de multiples entradas…Me pagaba el salto solo para sacarme una foto con la Fefa.Un saludoTu voto: 0  0

 17. E tam no co z Toba, zamiast sie cieszyc, to szukasz dziury w calym. Ja tam swoje zdanie na temat Immigration CANADA mam i nie bede sie nim dzielic, poniewaz malo przyjemne jest. Chyba dobrze, ze w miedzyczasie zmienilam nazwisko, w zwiazku z tym nic tam nie beda miec jak bede do Was jechac w odwiedziny za jakies 50 lat., hahahaahhahahaha

 18. A lot of of whatever you claim happens to be astonishingly legitimate and it makes me wonder the reason why I hadn’t looked at this with this light before. Your piece really did switch the light on for me personally as far as this specific subject goes. Nonetheless there is actually one issue I am not too comfy with and whilst I make an effort to reconcile that with the actual central theme of your point, permit me see just what the rest of your subscribers have to say.Well done.

 19. non solo quella è stata dimenticata ..ma anche tutto il problema della tossicodipendenza …sembrano entrambi scomparsi ….speriamo come sempre che la ricerca continui e che venga trovata la cura definitiva ..interessantissimo tutto il post ..+un caro salutoelisa

 20. Hi there, I would like to subscribe for this webpage to obtain most recent updates,
  so where can i do it please assist.

 21. je ne veux pas critiquer le fond du commentaire mais plutot la forme. Ça te derangerais de mettre un peu de ponctuation. Si tu n’as a pas sur ton clavier, tu es tout excusé mais ça a été vraiment penible de lire ton commentaire.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *