Sporty

Československý vlčák je velmi aktivní pes, který miluje pohyb. Má nádherný, lehký klus, díky kterému v běhu na dlouhou vzdálenost nemá konkurenci. Čévéčko je také výborný stopař a pokud ho práce baví, opět je v tom nepřekonatelný.  S ČSV můžete dělat jakýkoliv sport budete chtít, ovšem je potřeba, aby ho to bavilo. Někteří milují běhat u kola, jiíý zase jsou raději v tahu. Jsou ČSV , kteří dělají agility a nebo dogdancing, bohužel ale v takovýhlech sportech nemůžou konkurovat borderkám a nebo malinám. Koupit si ČSV a říct budu dělat ,,caniscross´´ není úplně vhodné, protože zrovna tento sport ho nenadchne a vy budete zklamaní. Pokud toužíte dělat se psem určitý druh sportu, vždy zvolte plemeno pro to vhodné. Tah – Evropský sáňový pes, Sibiřský husky,… Dogfrisbee – Border kolie, Australský ovčák,…

Udělala jsem krátké video pro přehled psích sportů, nejsou tam všechny, ale takové ty nejznámější. Úplně jsem vynechala bull sporty jako je – skok do výšky, do dálky, tah těžkých předmětů, těmto sportům vyloženě nefandím a myslím, že ani lidé je s Čévéčkama téměř nedělají.

O jednotlivých sportech více v odkazech -> Klik

Agility – Pes běží na trati a překonává překážky v určeném směru, pořadí a co nejlepším čase 🙂
Dogfrisbee – má 4 disciplíny, ve všech musí pes chytit ve vzduchu talíř
Dogdancing – tanec se psem, triky provedené v rytmu hudby
Bikejöring – pes je v tahu, má na sobě vhodný postroj, je vodítkem připevněný ke kolu .
Dogscotering – obdobné jako s kolem, ovšem bezpečnější. Člověk může kdykoliv seskočit. Zato ale oproti kolu namáhavější
Dogtrekking – dalo by se říci turistika se psem, pes je po celou dobu na vodítku spojený s psovodem, ten má sedák a nebo drží vodítko v ruce. Pes nesmí jít na volno. Trekky jsou různě dlouhé v řádech desítek kilometrů.
Canicross – běh se psem, pes je opět spojen s psovodem – postroj, vodítko s amortizérem (odpružená část vodítka), psovod má ideálně sedák, pes je v tahu a tím pomáhá psovodovi v běhu.
Výstavy – těch se může zůčastnit pouze pes s PP a nekastrovaný, jsou různé typy – krajské, klubové, národní, mezinárodní. Na nich se zadávají tituly např. CAC, CACIB, BOB,…
Záchranné práce – lavinový výcvik, záchranné stopování, práce v sutinách, záchrané práce ve vodě

451 komentářů u „Sporty“

  1. You can definitely see your enthusiasm within the work you write. The world hopes for even more passionate writers such as you who are not afraid to say how they believe. Always follow your heart. „There are only two industries that refer to their customers as users.“ by Edward Tufte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *