Svod mladých

Svod mladých

    Je nepovinný pro uchovnění, je to taková předbonitace. Na svod chodí psi od 7 měsíců. Zjištuje se, zda je pes nebo fenka standartní, jak vzledem tak povahou. Pro majitele to má výhodu – uvidí jak svod a bonitace probíhají, naučí se manipulaci se psem a uvidí nedostatky. Za sebe určitě doporučuju svod navštívit i když nebudete chtít psa bonitovat. Setkáte se s dalšími majiteli, můžete porovnat jak vaše ČSV vypadá, jak se chová oproti jeho vrstevníkům. Svod většinou probíhá v dopoledních hodinách a nejdéle v poledne máte hotovo.

Jak svod probíhá?

    Vyvolají jméno Vašeho psa, aby ste se připravil a poté na další zavolání jdete do ,,kruhu´´. Příjdete ke komisi, která bude chtít jako první vidět zuby. (Po celou dobu je pes hodnocen i povahově!)  Je vhodné psa doma trénovat na povel ,,zuby´´. Ukazuje se skus ze předu, zuby ze strany a poté se otevře celá tlama. Dále se u psů  kontrolují varlata, zde mají majitelé fenek výhodu. Další následuje měření kohoutkové výšky. Pes si musí stoupnout na připravenou desku a nechat se v klidu změřit. Natrénujte např. povel ,,stůj´´, kdy bude pes v klidu stát. A trénujte měření výšky pravítkama nebo klackama, aby si pes zvykl že se k němu něco přikládá.

12987973_10207369346744124_1732364054_n

    Tím ,,prohlídka´´ psa končí. Dále následuje předvedení psa v pohybu – běží se dokola okolo komise, od komise a ke komisi. Dále se jde na test povahy.  Test povahy je jednoduchý a dobře socializovaná štěňata by s tím neměli mít problém. Majitel si se psem stoupne doprostřed kruhu, pes je pocelou dobu na vodítku. Příjde k němu figurant a zkusí navázat přítelský kontakt, poté odejde a vrátí se zpět – běží, nebo dělá rychlé pochyby, křičí, tleská. Tím je svod ukončen. Pes  dostane svodový kód. Pejsek by se neměl bát a být agresivní, pokud se tak stalo, je čas vše do bonitace vypilovat. Nakonec dostane kartu svodu dorostu 🙂

12039008_959547354104646_2388650965249849965_o

Video svodu Envy:

1 753 komentářů u „Svod mladých“

  1. I happen to be commenting to make you know what a amazing experience my cousin’s princess enjoyed visiting the blog. She realized lots of issues, most notably how it is like to possess an ideal helping mindset to make many more completely master certain grueling subject matter. You actually surpassed our expectations. Thank you for coming up with those productive, trustworthy, revealing and as well as easy tips on that topic to Gloria.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *